Pozdní podání přiznání

Nejen finanční podporu ale i některé úlevy jednotlivých ministerstev se chystají v souvislosti s postupem šíření koronaviru. Jako první si přichystalo úlevy Ministerstvo Financí vedené ministryní Alenou Schillerovou


 Prvním opatřením, které přijala vláda, je prominutí pokuty za pozdní podání daňového přiznání. Daňové přiznání pro rok 2020 má být podáno do 1.4.2020. Vzhledem ke stále šířící se epidemii je však prominuta pokuta za pozdní podání tohoto přiznání a rovněž jsou prominuty i úroky z prodlení úhrady této daně.


 Daňové přiznání tak můžeme bez jakéhokoliv trestu podat až 1.7.2020. Nemusíme navíc prokazovat jakékoliv důvody související s koronavirem, které nás vedly k pozdějšímu podání daňového přiznání.


 Ačkoliv by se mohlo zdát, že opatření je bohulibým krokem k pozdržení platby daně, jedná se především o opatření související s aktuálním omezením shlukování osob. Na finančních úřadech se totiž vždy před koncem termínu podání daňového přiznání tvoří fronty, kterým chce vláda tímto opatřením zamezit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *