Úvěr COVID II

Vzhledem k enormnímu zájmu o úvěr COVID, u kterého byl již pozastaven příjem žádostí, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou další variantu úvěru pro firmy a podnikatele

Návazný projekt by měl podpořit až 10 000 podnikatelů s celkovým objemem přibližně 30 000 000 000 Kč. Program bude tentokrát ve spolupráci komerčních bank a Českomoravská záruční a rozvojová banka bude do vztahu mezi podnikatelem a bankou vstupovat jako ručitel a rovněž se bude podílet na úhradě úroků z poskytovaných úvěrů.

U nového produktu se navíc výrazně sníží minimální hranice úvěru už na 10 000 Kč, čeká se tak ještě větší zájem o úvěr, než tomu bylo v případě COVID I. U něho bylo přijato celkem 3 200 žádostí. Jakmile budou známy podrobnosti nového úvěru, budeme vás informovat, sledujte tak naše stránky.

Aktualizace:

O program COVID II, stejně jako o předchozí program, byl ohromný zájem. Program byl spuštěn 2. 4. 2020 a již 3. 4. 2020 ve 23:59 bylo uzavřeno první kolo příjmu žádostí. Do programu se zapojila většina komerčních bank a za poskytnuté půjčky ručí prostřednictvím ČMZRB stát až do výše 80 procent. Maximální délka záruky jsou tři roky.

Po spuštění žádostí byla vyčleněná suma 1,5 mld Kč během tří hodin vyčerpána. Následně proběhlo navýšení na 5 mld. Kč díky čemuž bylo přijato 5 900 žádostí na bezúročné úvěry v objemu 19 mld. Kč.

Vzhledem k tomu, že byl program COVID II financován z fondů EU z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, nemohli o tuto pomoc žádat podnikatelé z Prahy, neboť Praha je v kategorii bohatých regionů. Další kolo by mělo již pražský region zahrnout a nyní se čeká na jeho vyhlášení ministerstvem průmyslu a obchodu. O spuštění dalšího kola vás budeme informovat opět na našich stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *